2225Y3K00152JXT
Mfr.Part #
2225Y3K00152JXT
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y3K00152JXT
Knowles Syfer 2225Y3K00152JXT
FlexiCap™ 1500pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y3K00152JXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y3K00152JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm