2225Y3K00120JCR
Mfr.Part #
2225Y3K00120JCR
Description
CAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y3K00120JCR
Knowles Syfer 2225Y3K00120JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 12pF