2225Y3K00120FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y3K00120FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
12pF
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
2225Y3K00120FCR
Knowles Syfer 2225Y3K00120FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 12pF