2225Y3K00100KCR
Mfr.Part #
2225Y3K00100KCR
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2225Y3K00100KCR
Knowles Syfer 2225Y3K00100KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 10pF