2225Y3K00100FCR
Mfr.Part #
2225Y3K00100FCR
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Series :
FlexiCap™
Published :
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y3K00100FCR
Knowles Syfer 2225Y3K00100FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10pF