2225Y2K50561MXR
Mfr.Part #
2225Y2K50561MXR
Description
CAP CER 560PF 2.5KV X7R 2225
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
560pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2K50561MXR
Knowles Syfer 2225Y2K50561MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 560pF