2225Y2K50561KXR
Mfr.Part #
2225Y2K50561KXR
Description
CAP CER 560PF 2.5KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Datasheets
2225Y2K50561KXR
Knowles Syfer 2225Y2K50561KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 560pF