2225Y2K50560KCT
Mfr.Part #
2225Y2K50560KCT
Description
CAP CER 56PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2K50560KCT
Knowles Syfer 2225Y2K50560KCT
FlexiCap™ 56pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K50560KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2K50560KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm