2225Y2K50471MXT
Mfr.Part #
2225Y2K50471MXT
Description
CAP CER 470PF 2.5KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
470pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2K50471MXT
Knowles Syfer 2225Y2K50471MXT
FlexiCap™ 470pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K50471MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y2K50471MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm