2225Y2K50470KCT
Mfr.Part #
2225Y2K50470KCT
Description
CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47pF
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2K50470KCT
Knowles Syfer 2225Y2K50470KCT
FlexiCap™ 47pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K50470KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y2K50470KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm