2225Y2K50470FCR
Mfr.Part #
2225Y2K50470FCR
Description
CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2K50470FCR
Knowles Syfer 2225Y2K50470FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 47pF