2225Y2K50391GCT
Mfr.Part #
2225Y2K50391GCT
Description
CAP CER 390PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y2K50391GCT
Knowles Syfer 2225Y2K50391GCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 390pF