2225Y2K50330JCR
Mfr.Part #
2225Y2K50330JCR
Description
CAP CER 33PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2K50330JCR
Knowles Syfer 2225Y2K50330JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 33pF