2225Y2K50272KXR
Mfr.Part #
2225Y2K50272KXR
Description
CAP CER 2700PF 2.5KV X7R 2225
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2K50272KXR
Knowles Syfer 2225Y2K50272KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 2700pF