2225Y2K50270GCT
Mfr.Part #
2225Y2K50270GCT
Description
CAP CER 27PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
27pF
Datasheets
2225Y2K50270GCT
Knowles Syfer 2225Y2K50270GCT
FlexiCap™ 27pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K50270GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y2K50270GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm