2225Y2K50150JCR
Mfr.Part #
2225Y2K50150JCR
Description
CAP CER 15PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y2K50150JCR
Knowles Syfer 2225Y2K50150JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 15pF