2225Y2K50102KCR
Mfr.Part #
2225Y2K50102KCR
Description
CAP CER 1000PF 2.5KV C0G 2225
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y2K50102KCR
Knowles Syfer 2225Y2K50102KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 1000pF