2225Y2K50101GCR
Mfr.Part #
2225Y2K50101GCR
Description
CAP CER 100PF 2.5KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y2K50101GCR
Knowles Syfer 2225Y2K50101GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 100pF