2225Y2K00471FCR
Mfr.Part #
2225Y2K00471FCR
Description
CAP CER 470PF 2KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Published :
Datasheets
2225Y2K00471FCR
Knowles Syfer 2225Y2K00471FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 470pF