2225Y2K00390JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y2K00390JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 2KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2225Y2K00390JCT
Knowles Syfer 2225Y2K00390JCT
FlexiCap™ 39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K00390JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y2K00390JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm