2225Y2K00222GCR
Mfr.Part #
2225Y2K00222GCR
Description
CAP CER 2200PF 2KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2K00222GCR
Knowles Syfer 2225Y2K00222GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 2200pF