2225Y2K00221KCT
Mfr.Part #
2225Y2K00221KCT
Description
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
2225Y2K00221KCT
Knowles Syfer 2225Y2K00221KCT
FlexiCap™ 220pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K00221KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y2K00221KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm