2225Y2K00221JCR
Mfr.Part #
2225Y2K00221JCR
Description
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2K00221JCR
Knowles Syfer 2225Y2K00221JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 220pF