2225Y2K00182GCT
Mfr.Part #
2225Y2K00182GCT
Description
CAP CER 1800PF 2KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2K00182GCT
Knowles Syfer 2225Y2K00182GCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1800pF