2225Y2K00152KCT
Mfr.Part #
2225Y2K00152KCT
Description
CAP CER 1500PF 2KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500pF
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y2K00152KCT
Knowles Syfer 2225Y2K00152KCT
FlexiCap™ 1500pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K00152KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2K00152KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm