2225Y2K00152JXR
Mfr.Part #
2225Y2K00152JXR
Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R 2225
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2K00152JXR
Knowles Syfer 2225Y2K00152JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1500pF