2225Y2K00152JCT
Mfr.Part #
2225Y2K00152JCT
Description
CAP CER 1500PF 2KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
2225Y2K00152JCT
Knowles Syfer 2225Y2K00152JCT
FlexiCap™ 1500pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K00152JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y2K00152JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm