2225Y2K00122MXT
Mfr.Part #
2225Y2K00122MXT
Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2K00122MXT
Knowles Syfer 2225Y2K00122MXT
FlexiCap™ 1200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2K00122MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y2K00122MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm