2225Y2K00102KXR
Mfr.Part #
2225Y2K00102KXR
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2K00102KXR
Knowles Syfer 2225Y2K00102KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1000pF