2225Y2500682KFT
Mfr.Part #
2225Y2500682KFT
Description
CAP CER 6800PF 250V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2500682KFT
Knowles Syfer 2225Y2500682KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 6800pF