2225Y2500474MDR
Mfr.Part #
2225Y2500474MDR
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2225
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.47µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2500474MDR
Knowles Syfer 2225Y2500474MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.47muF