2225Y2500471FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y2500471FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
470pF
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y2500471FCT
Knowles Syfer 2225Y2500471FCT
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2500471FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y2500471FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm