2225Y2500470KFR
Mfr.Part #
2225Y2500470KFR
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y2500470KFR
Knowles Syfer 2225Y2500470KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 47pF