2225Y2500391KFR
Mfr.Part #
2225Y2500391KFR
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
390pF
Datasheets
2225Y2500391KFR
Knowles Syfer 2225Y2500391KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 390pF