2225Y2500332GCR
Mfr.Part #
2225Y2500332GCR
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y2500332GCR
Knowles Syfer 2225Y2500332GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 3300pF