2225Y2500273KDT
Mfr.Part #
2225Y2500273KDT
Description
CAP CER 0.027UF 250V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.027μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y2500273KDT
Knowles Syfer 2225Y2500273KDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.027muF