2225Y2500272GCT
Mfr.Part #
2225Y2500272GCT
Description
CAP CER 2700PF 250V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2700pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2500272GCT
Knowles Syfer 2225Y2500272GCT
FlexiCap™ 2700pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2500272GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y2500272GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm