2225Y2500270GFR
Mfr.Part #
2225Y2500270GFR
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2500270GFR
Knowles Syfer 2225Y2500270GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 27pF