2225Y2500223FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y2500223FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
0.022µF
Datasheets
2225Y2500223FCR
Knowles Syfer 2225Y2500223FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.022muF