2225Y2500221KCR
Mfr.Part #
2225Y2500221KCR
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Published :
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y2500221KCR
Knowles Syfer 2225Y2500221KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 220pF