2225Y2500183JCT
Mfr.Part #
2225Y2500183JCT
Description
CAP CER 0.018UF 250V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y2500183JCT
Knowles Syfer 2225Y2500183JCT
FlexiCap™ 0.018μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y2500183JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y2500183JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm