2225Y2500153KFR
Mfr.Part #
2225Y2500153KFR
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 2225
Capacitance :
0.015µF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2500153KFR
Knowles Syfer 2225Y2500153KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.015muF