2225Y2500151FFT
Mfr.Part #
2225Y2500151FFT
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
FlexiCap™
Published :
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
2225Y2500151FFT
Knowles Syfer 2225Y2500151FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 150pF