2225Y2500123KFR
Mfr.Part #
2225Y2500123KFR
Description
CAP CER 0.012UF 250V C0G 2225
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.012µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y2500123KFR
Knowles Syfer 2225Y2500123KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.012muF