2225Y2500120KFT
Mfr.Part #
2225Y2500120KFT
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2500120KFT
Knowles Syfer 2225Y2500120KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 12pF