2225Y2500120GFT
Mfr.Part #
2225Y2500120GFT
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2225
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
2225Y2500120GFT
Knowles Syfer 2225Y2500120GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 12pF