2225Y2500105MDR
Mfr.Part #
2225Y2500105MDR
Description
CAP CER 1UF 250V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1μF
Published :
Datasheets
2225Y2500105MDR
Knowles Syfer 2225Y2500105MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1muF