2225Y2500103KFT
Mfr.Part #
2225Y2500103KFT
Description
CAP CER 10000PF 250V C0G 2225
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2500103KFT
Knowles Syfer 2225Y2500103KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 10000pF