2225Y2500103JFT
Mfr.Part #
2225Y2500103JFT
Description
CAP CER 10000PF 250V C0G 2225
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
10000pF
Datasheets
2225Y2500103JFT
Knowles Syfer 2225Y2500103JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 10000pF