2225Y2500102FFR
Mfr.Part #
2225Y2500102FFR
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±1%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y2500102FFR
Knowles Syfer 2225Y2500102FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF